Wzięcie motocyklu w leasing – co warto wiedzieć?

Leasing motocykli to długoterminowa umowa najmu oferująca wyłączne korzystanie z pojazdu przez określony czas w ustalonej cenie miesięcznej.

Leasing na motocykl – podstawowe informacje

Umowa najmu firmy oferuje wiele pozytywnych korzyści podatkowych, a firma może również skorzystać z ekskluzywnych dodatków, takich jak zarządzanie flotą.

Leasing pomaga również uniknąć nieoczekiwanych kosztów, oferując stałą miesięczną opłatę za okres leasingu. Nie musisz się martwić o amortyzację lub sprzedaż motocykla, ponieważ pojazd jest po prostu zwracany po zakończeniu leasingu lub możesz zdecydować się na jego zakup po zakończeniu umowy leasingu. Oczywiście wtedy jego cena będzie o wiele niższa.

Czym jest leasing flotowy?

Leasing flotowy jest bardzo realną alternatywą dla bezpośredniego zakupu pojazdów służbowych, zwłaszcza gdy firmy nie mają wystarczających finansów. To wygodne rozwiązanie, ponieważ leasing flotowy jest niezwykle opłacalny, jak również zapewni dobry wizerunek firmy dzięki stale aktualizowanym nowym pojazdom.

Dealerzy często mogą zapewnić Ci niskooprocentowane finansowanie, co daje pewną elastyczność w spłacie zakupu. Jednak ta opcja może nie być dostępna, jeśli masz złą historię kredytową.  Gwarancje motocyklowe, które często są dołączone do zakupu nowego roweru od dealera, są świetne dla tych, którzy nie są mechanicznie skłonni. Gwarancje te obejmują koszty napraw, których pojazd może potrzebować z powodu wadliwych części lub innych awarii. Jednak części, które powinny być wymieniane w regularnych odstępach czasu – takie jak opony, hamulce, filtry i smary – zazwyczaj nie są objęte gwarancjami motocyklowymi. Jeśli nie masz wiedzy na temat pojazdów lub chcesz uzyskać bardziej zaufaną opinię, poproś mechanika o przeprowadzenie kontroli przed zakupem.

Możesz łatwo poprosić sprzedawcę, aby pozwolił swojemu pojazdowi zostać sprawdzonym przez mechanika. Jeśli sprzedawca nie ma nic do ukrycia, z przyjemnością pozwoli twojemu mechanikowi spojrzeć.

O tym warto pamiętać biorąc leasing na motocykl

  • Negocjacje to umiejętność i trzeba się jej nauczyć. Zawsze możesz uzyskać zniżkę, jeśli negocjujesz wystarczająco dobrze. Biorąc pod uwagę, że wykonałeś całą ciężką pracę, aby znaleźć swój wymarzony motocykl, niewiele wysiłku należy również włożyć w negocjowanie ceny za niego.
  • Pomyśl o zakupie i leasingu jako o posiadaniu w porównaniu z wynajmem. Jeśli kupujesz, finansujesz cały koszt pojazdu (minus ewentualna wymiana lub zaliczka). Jeśli zdecydujesz się na leasing motocykla, płacisz koszt za czas, w którym go posiadasz, obliczony przez odjęcie wartości pojazdu na koniec leasingu od jego wartości, kiedy po raz pierwszy wszedłeś w posiadanie pojazdu.