Na co zwracać uwagę przy zakupie opon letnich?

Opony w aucie to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo. Pozwalają sprawnie pokonywać długie dystanse i zapewniają przyczepność nawet przy kiepskich warunkach pogodowych. Dlatego też wybierając opony letnie, warto pamiętać o postawieniu na najwyższej jakości rozwiązania, które posłużą długi czas. Przedstawiamy artykuł, w którym wyjaśnimy, na co zwracać uwagę wybierając opony, aby nie przepłacić i cieszyć się dobrej jakości produktami.

Opony letnie muszą posiadać odpowiednie parametry

Sprawdzenie parametrów kupowanych opon to pierwszy krok do wybrania najlepszych rozwiązań. Wskaźnik prędkości i nośności, mieszanka gumy, wzór bieżnika, czy etykieta energetyczna to absolutnie podstawowe kryteria. Dobrze dopasowane do potrzeb posiadanego auta sprawiają, że pokonywanie kolejnych kilometrów nie stanowi problemu i przebiega niezwykle komfortowo.

Sprawdzając indeksy prędkości i nośności najlepiej wybrać opony dopasowane do auta. Znając wagę pojazdu i prędkości, które może rozwinąć, łatwo wybrać dobre opony. Zaleca się wybranie opon z pewnym zapasem, gdyż dzięki temu z pewnością zapewnią bezpieczeństwo. Oznaczenia opon letnich najczęściej są przedstawione w sklepie lub na zewnętrznej części opony.

Mieszanka gumy i wzór bieżnika to kolejne istotne kwestie. Zarówno opony zimowe, jak i letnie powinny skutecznie odprowadzać wodę i szybko nagrzewać się do optymalnej temperatury. Tylko w takim przypadku zapewniają przyczepność potrzebną przy każdej prędkości. Wybierając np. opony letnie Kormoran, można liczyć na dopracowanie pod tym względem. Producent dokłada starań, aby ogumienie spełniało wszystkie normy i służyło przez długi czas.

Z etykiety energetycznej można natomiast dowiedzieć się, jak opona wpływa na spalanie. Opony letnie Kormoran to doskonały przykład na to, jak skutecznie łączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Zakup dobrych opon przyniesie tym samym wiele korzyści.

Co ile wymieniać opony letnie?

Nawet inwestując w najlepsze opony Kormoran lub innych czołowych producentów nie można zapominać o regularnej wymianie. Zużyte opony letnie wpływają na pogorszenie komfortu jazdy i gorszą przyczepność. Mogą nieskutecznie odprowadzać wodę z mokrej nawierzchni i wprowadzać auto w podsterowność lub nadsterowność.

Podstawowym aspektem, który pozwala ocenić czy opony nadają się do wymiany, jest bieżnik. W sytuacji, gdy głębokość bieżnika wynosi 3 mm, zaleca się wymianę ogumienia. Nowe opony letnie do samochodów osobowych w takim przypadku poprawią komfort jazdy.

Warto również nadzorować rok produkcji. Chcąc zawsze liczyć na wysoki komfort jazdy, opony nie powinny być starsze niż 5-6 lat. Po tym czasie opony letnie tracą bowiem swoje właściwości, a guma staje się twardsza. Taki sam okres użytkowania obowiązuje, jeżeli chodzi o zimowe opony.

Dobre opony letnie — polecane modele

Chcąc cieszyć się z zakupionych opon, warto postawić na renomowane modele, które cieszą się uznaniem na rynku. Świetnie wypada pod tym względem marka Kormoran, która proponuje szeroki wybór ogumienia o wyjątkowych właściwościach. W momencie kiedy wymiana opon na letnie jest konieczna, warto skierować się w stronę tego producenta. Takie modele, jak Kormoran Ultra High Performance to świetna propozycja. Jeżeli interesuje Cię temat opon letnich Kormoran i chcesz sięgnąć po najlepsze modele w atrakcyjnych cenach, to odwiedź internetowy sklep motoryzacyjny: https://intercars.pl/, gdzie znajdziesz letnie opony w najlepszych cenach. Łatwo wyposażysz auto w opony, które sprawdzą się na mokrej i suchej nawierzchni oraz zapewnią komfort i przyczepność, które są kluczowe na trasie.