Jaki motocykl wybrać – nowy czy używany?

Możesz kupić nowy motocykl od dealerów, nawet online. Jedną z zalet zakupu nowego jest to, że otrzymasz pojazd z najnowszą technologią.

Nowy motocykl, czy może jednak używany?

Ważne funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola stabilności, mogą okazać się ratujące życie. Przydatne są również osiągnięcia technologiczne związane z efektywnością paliwową. Producenci stale poprawiają emisję w nowych modelach. W rezultacie możesz skorzystać z niższych stawek podatkowych. Nowy motocykl jest jak puste płótno, więc możesz wybrać dokładnie, jakie funkcje chcesz w nim umieścić.

Na przykład ręczne lub automatyczne. Możesz również kupić używany pojazd od dealera lub prywatnego sprzedawcy. Stracisz mniej pieniędzy na amortyzację zakupu używanego. Większość amortyzacji ma miejsce w ciągu pierwszych trzech lat życia motocykla więc zakup jednego z ponad trzyletnich pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na benzynę, powinieneś wziąć pod uwagę oszczędność paliwa. Nie wszystkie motocykle mają takie samo zużycie paliwa. Niektóre pozwolą ci iść dalej na pewnej ilości paliwa niż inne. Należy również pamiętać, że benzyna nie zawsze jest w tej samej cenie. Jednak ten aspekt będzie mniej lub bardziej ważny w zależności od częstotliwości użytkowania pojazdu. Jeśli nie korzystasz z motocykla często, możesz decydować swobodniej. Innym istotnym aspektem przed zakupem motocykla jest wyposażenie bezpieczeństwa, które musisz mieć. Należy wziąć pod uwagę, że motocykl potrzebuje określonego wyposażenia. Wynika to z faktu, że poziom bezpieczeństwa jazdy motocyklem jest niższy niż w samochodzie. Dlatego należy rozważyć zakup rękawiczek, kurtek i kasków doskonałej jakości. W takim przypadku nie warto szukać sprzętu złej jakości, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wysokiej jakości sprzęt bezpieczeństwa lepiej ochroni Cię podczas jazdy motocyklem.

Ten sprzęt może nawet uratować ci życie w pewnych niebezpiecznych sytuacjach lub wypadkach drogowych. Tak więc inwestowanie w sprzęt bezpieczeństwa jest kolejnym ważnym aspektem.

O tym warto pamiętać kiedy kupujemy nowy lub używany motocykl

  • Dokładnie sprawdź motocykl. Sprawdź, czy nie ma wycieków, rdzy (przynieś latarkę, abyś mógł sprawdzić w zbiorniku gazu) lub jakiegokolwiek nieprawidłowego zużycia, szczególnie w układzie jezdnym (rama, koła, hamulce i łańcuch). Nawet jeśli nic nie wiesz o motocyklach, silna kontrola wzrokowa może zwykle wiele powiedzieć o tym, czy pojazd został prawidłowo utrzymany.
  • Dealerzy motocykli mogą być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą kupić nowy motocykl. Dealerzy są szczególnie przydatni, jeśli interesujesz się konkretną marką i modelem i nie masz czasu na wyszukiwanie ogłoszeń o prywatnie sprzedawanym rowerze.